Prawdopodobnie uratowałem…

Prawdopodobnie uratowałem…

Prawdopodobnie uratowałem dziś idiocie życie ¯_(ツ)_/¯

Pociąg rusza ze stacji po około minucie postoju, drzwi zamknięte, gwiżdżemy i ruszamy. Zachowane zasady bezpieczeństwa.

Rozglądam się podczas ruszania czy wszystko jest okej aż widzę że ktoś sobie otwiera drzwi i wyrzuca walizkę na peron (dopóki pociąg nie osiągnie 5km/h to drzwi można otworzyć) i widzę że szykuje się jakiś facet do skoku. Nie miałem kontaktu wzrokowego ani z maszynistą ani z kierownikiem pociągu więc bez namysłu pobiegłem do najbliższego przedziału i pociągnąłem za hamulec bezpieczeństwa, rzuciłem niestety parę k”rew pociąg się zatrzymał. I tutaj wkracza bohater dzisiejszego dnia czyli klapa Ackermanna na zdjęciu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciągnąć za hamulec bezpieczeństwa otwieramy przewód hamulcowy pociągu i powietrze 5 atmosfer z hukiem wylatuje na zewnątrz i cały skład zaczyna hamować, tak to w dużym skrócie działa.

Zatrzymaliśmy się, biegnę do typa spytać się czy wszystko w porządku ale nawet nie zdążyłem bo wziął walizki i pobiegł do tunelu xD Zapewne nieświadomy że prawie zginął pod kołami pociągu (╯°□°)╯︵ ┻━┻

I tak to się żyje na tej kolei, jeszcze pół godziny serce mi waliło mocno z szoku i niedowierzania jak ludzie mogą być nieodpowiedzialni.

#pkp #kolej #pociagi #podroze #intercity #pkpintercity

Comments are closed.