Mój wczorajszy wpis(…

Mój wczorajszy wpis(…

Mój wczorajszy wpis( https://www.wykop.pl/wpis/42770575/czy-jest-ktos-zainteresowany-czytaniem-o-ciekawych/ ) zgarnął kilka plusów, dlatego postanowiłem, że dzisiaj stworzę znanego z serialowego slangu tzw. pilota czyli wpis pilotażowy o ciekawych miejscach, które warto bądź nie warto zobaczyć na podkarpaciu. Jeśli dzisiejszy tekst otrzyma pozytywny oddźwięk będę kontynuował serie jeśli nie to relację o atrakcjach podkarpacia pozostawię dla siebie. Dobra ale bez zbędnego rozpisywania. Dodam tylko, że każde miejsce ocenię w skali od 1 do 10.
Miejsce 1. Rezerwat Przyrody Prządki – miejsce znajdujące się tuz przy drodze Rzeszów-Krosno na pograniczu wsi Czarnorzeki i Korczyna(ok godziny drogi z Rzeszowa). Rezerwat tworzą ostańce skalne bądź po prostu skały a wręcz gigaskały, bo na moje oko to niektóre miały dobre 20m. Głazy przybierają różne intrygujące kształty oraz chowają w sobie różne zakamarki. Jeśli ktoś lubi się wspinać lub posiada takie umiejętności to może je tutaj przetestować a na górze czeka go na pewno niezły widok(jednak nie namawiam do tego, żeby później nie było na mnie). Ciekawostką jakie zazwyczaj noszą ze sobą takie miejsca jest legenda jego powstania. Tutejsza legenda mówi o trzech siostrach, które zostały zamienione w głazy za to, że dopuściły się niecnych występków a dokładnie pracy w święto XD. Oprócz ciekawych skał plusami tego miejsca jest darmowy wstęp jak i parking(nie jest wielki ale również można stawać wzdłuż drogi, więc miejsca dla każdego się znajdzie) oraz zaraz obok tego miejsca jest budka z lodami, kawą i herbatą. Minusy: atrakcja nie jest jakaś duża, z 30 minut wystarczy by się tym miejscem nacieszyć. Dwa obiekt nie jest za bardzo chroniony co skutkuje tym, że wyryte bądź namalowane są napisy w stylu: „seba i karyna byli tu”. Tak czy siak miejsce mnie pozytywnie zaskoczyło. Polecam wszystkim odwiedzić to miejsce. Ocena 7/10.
Miejsce 2. Ruiny zamku Kamieniec w Korczynie-Odrzykoniu. Atrakcja znajduję się jakieś 2 minuty jazdy samochodem od Rezerwatu, więc nie mogłem tu nie wstąpić. Prawdopodobnie jest opcja by dojść na piechotę z miejsca 1 do ruin(jak kto lubi – nie jest daleko). Miejsce to niestety ruiny przez duże R. Niewiele zostało z zamku, trwa jakaś tam odbudowa/rekonstrukcja ale zapewne wiele się nie zmieni. Krótko mówiąc zostały ze 3,4 ściany – co będzie widać na zdjęciach. Oprócz ścian można zobaczyć jeszcze salę tortur, pracownię ceramiki zamkowej oraz „kaplicę”. Zdecydowanie największym plusem ruin jest taras widokowy z fajnym widokiem na okolicę(widok ten trochę uratował to miejsce). Ciekawostka o miejscu: Zamek Kamieniec był inspiracją dla Aleksandry Fredro do napisania komedii „Zemsta”(tutaj odbyła się walka o mur). Druga ciekawostka to krążąca historia o nawiedzającej to miejsce tzw.: Małej Pani – karliczki Kasi. Informację o atrakcji: bilet wstępu 5zł – podstawowy, a żeby zobaczyć salę tortur trzeba dopłacić 3zł. (sala tortur – to można się zakuć w dyble, zobaczyć krzesło z gwoździami itp. – dupy nie urywa). Parking: większość ludzi staje przy drodze – więc miejsca raczej się znajdą a jak nie to jest parking płatny za 5zł. Dodatkowo znajduje się mała restauracja. Niestety nie posmakowałem nic bo czas oczekiwana na potrawę wynosił ponad 40min, więc tutaj żadnej opinii nie wysnuje. Podsumowując miejsce bez szału, wiele ciekawych rzeczy tu nie znajdziemy oprócz widoku z tarasu. Ocena 4/10.
Niedaleko tych miejsce dodatkowo znajdziemy 2 winnice(Widokową oraz Zamkową), Wodospady Trzy Wody(miejsce o którym dowiedziałem się po powrocie do domu, więc wpadnę tam jeszcze na pewno) oraz wyciąg narciarski w Czarnorzekach.
Dobra rozpisałem się trochę ale jeśli komuś takie wpisy się spodobają to będę kontynuować serię jeśli nie zapomnijmy o sprawie. Zdjęcia w komentarzach.

pokaż spoiler nie wiem czy ogarnę wołanie ludzi

#rzeszow #podroze #podrozujzwykopem #rzeszow #podkarpackieatrakcje

Comments are closed.