Chciałem napisać już wczoraj,…

Chciałem napisać już wczoraj,…

Chciałem napisać już wczoraj, ale to co się działo na służbie przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Nie było czasu za bardzo nawet żeby sobie herbatę zrobić, a co dopiero wrzucić tutaj posta.
Dziś opis nocnej służby i podsumowanie maja.

Tag do obserwowania/czarnolistowania: #atencyjnymaszynista

Jak wszyscy wiemy IC ciągle ma ogromny niedobór wagonów gastronomicznych, więc tym bardziej cieszy, że taki własnie wczoraj był testowany w IPS w Poznaniu. Cegielski (chyba, nie chce mi się sprawdzać, ale na 99% to stąd pochodzi) się postarał. Ładny, wygodny, kilka niedoróbek, ale mam nadzieje, że zostaną usunięte przy odbiorach.

Idąc na służbę myślałem, że te próby to będzie jedno kółeczko tam i powrót do Konina, jak to koledzy wcześniej mi mówili, że u nich tak wyglądało. Jakie było moje zdziwienie, gdy przyszedłem na loka, a tam 8 rozkładów jazdy…(ಠ‸ಠ). Szybko po rozkazy do nich, głosimy się na Głównym i jedziemy na Poznań Wschód po wagon. i tak już pół h w dupe… Drugi szok – jedziemy bez kierownika, sama obsługa Instytutu…(╯°□°)╯︵ ┻━┻. Kolejny strzał w mordę – brak rewidenta. I teraz ogarnij szczegółową… więc zanim przyjechał rewident, zrobiliśmy próbę, wypisaliśmy dokumenty i wyjechaliśmy to już mijała trzecia godzina naszej pracy…

Jak tak sobie policzyłem, to zrobiliśmy jakieś 600km razem z manewrami w stacjach, między wagonem a lokiem byłem 14 razy (wcale nie tak lekko…) zrobiliśmy 5 prób uproszczonych, płozowania itp.. No tak zmęczony w pracy to jeszcze nie byłem, a koszula to ja nie wiem, czy do odratowania. Gdyby nie te stracone 3h na początku pewnie byśmy jeszcze 200km zrobili, ale już nam odpuścili, bo i tak przekroczenie trzeba było pisać.

Tak więc teraz, jak pojdziecie gastrowagonem – doceńcie. Może ja go testowałem i przelewałem siódme poty w środku nocy w zimnie i deszczu… ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A podsumowując maj
Ta ostatnia służba, właśnie próba, uratowała i przewróciła wszystko do góry nogami. Przecież to była słuzba gdzie zrobiłem 400% km więcej niż na pozostałych służbach za pomocnika (ಠ‸ಠ)ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ.
Wypłata będzie mizerna, ale grafik na czerwiec napawa optymizmem. Liczę, że jeszcze kilka zmian się wkradnie i w końcu zarobki będą na normalnym poziomie…

BTW. #wroclaw – szykujcie się, wpadam do Was na #wroclawskiewykoppiwo. Info już niedługo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#100twarzykolejarzy #pkp #intercity #pracbaza #podsumowanie #statystyki #kolej #pociagi #poznan #konin #atencyjnyniebieskipasek #podroze

Comments are closed.