O cię panie! Ledwo tylko…

O cię panie! Ledwo tylko…

O cię panie! Ledwo tylko byłem na weekend zagranico odcięty od jakichkolwiek wiadomości, a tu takie nowiny w sprawie naszej potężnej pandemii. Wiedziałem, że zamierzają wprowadzić maseczki na dworze, ale tego, że większość ludzi będzie się do tego faktycznie stosować to nie przypuszczałem. XDD Nie ma już nadziei dla tego narodu, staliśmy się biernym i zobojętniałym społeczeństwem, władza może robić co tylko jej się podoba.

No, ale nic, muszę uzupełnić newsy i powkurwiać się na kolejne nowe pomysły (słyszałem, że godziny dla seniorów wróciły XDDD).

Przy okazji, jakby kogoś interesowało jak wygląda teraz podróżowanie.

Weekend spędziłem w Albanii (polecam mocno). Ten kraj pod względem koronawirusa jest na szczęście normalny i nie wymaga żadnych testów ani kwarantanny na wjeździe więc zero problemów. W samolocie do wypełnienia jakaś karta lokalizacyna na pół strony A4, w której można wpisać bzdury (później widziałem jak te karty zmiętolone dosłownie walają się w kanciapie straży granicznej). Na miejscu maseczki właściwie tylko na lotnisku, wszędzie indziej wyjebka.

Wylot z Berlina, bezproblemowy. Powrót – Niemcy mają Albanię na liście krajów wysokiego ryzyka więc przy powrocie wymagają testu i kwarantanny (nie dotyczy tranzytu). Oczywiście bardzo zaskakujące jest to, że w praktyce nikt tego nie kontrolował i przeszliśmy sobie na lajcie przez automatyczne bramki. XDD

Tradycyjnie też mają jakieś formularze lokalizacyjne, dość szczegółowe. Tym razem jak przystało na poważnie podchodzący do problemu kraj… nikt ich nawet od nas nie wziął więc wylądowały w śmietniku. XDDD

Powyższe dotyczy oczywiście obywateli UE, ale nie widziałem by innych strażnicy gdzieś kierowali czy coś.

Także tyle z waszego poważnego zakazu lotów i innych durnych decyzji polski żałosny rządzie.

No nic, czas nadrobić tag, na pewno wiele fascynujących gównoburz nie ominęło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#koronawirus #podroze #podrozujzwykopem #gorzkiezale

Comments are closed.