#motoryzacja #samochody…

#motoryzacja #samochody…

#motoryzacja #samochody #podroze #podrozujzwykopem #katowice #czechowice #bielskobiala #gory #wakacje

Dziś o godzinie 20:00 zamknięta zostanie krajowa jedynka na wysokości Czechowic-Dziedzic. Drogowcy będą burzyć wiadukt kolejowy. Utrudnienia potrwają do poniedziałkowego poranku (planowo do 6:00).

Zostały wytyczone objazdy, jednak z mapek przygotowanych przez drogowców niewiele można zrozumieć jeśli ktoś nietutejszy. Są dostępne dwa filmy, z którymi warto się zapoznać przed podróżą w tej okolicy.

Objazd dla kierowców jadących w stronę Bielska-Białej (możliwość przejazdu pojazdem ciężarowym – brak ograniczeń tonażowych).

Objazd dla kierowców jadących w stronę Katowic (możliwość przejazdu pojazdem ciężarowym – brak ograniczeń tonażowych).

Jak ktoś wybiera się w góry, to najlepiej szerokim łukiem omijać Czechowice-Dziedzice (najlepiej przez Skoczów jadąc DK-81). Alternatywna możliwość objazdu utrudnień to także przejazd (jadąc od Katowic) przez Kaniów, Bestwinkę, Bestwinę i/lub Janowice (wjazd do Bielska-Białej od strony ulicy Bestwińskiej lub Janowickiej). Jadąc w drugą stronę analogicznie można kierować się na Janowice lub Bestwinę, po czym pociągnąć do Czechowic-Dziedzic przez Bestwinkę i Kaniów i wyskoczyć na DK-1 przy skrzyżowaniu z ul. Węglową (koło BurgerKinga).

Comments are closed.