Japonia za 4800zl za 3…

Japonia za 4800zl za 3…

Japonia za 4800zl za 3 tyg

Wrzucam trochę fotek z wyjazdu . W Japonii byliśmy 3 tygodnie – Tokio, Kioto, Arashiyama, Osaka, Nara, Himeji, Kobe, Hiroszima i Fuji. Używaliśmy JR Pass, spaliśmy w hotelach kapsułowych i klasycznych hotelach.

Podczas wyjazdu odkryliśmy wiele mniej znanych miejsc.Za całość wyjazdu wyszło nam 4800 zł/osobę. A po odszkodowaniu wyszło nam 2200 zł/osobę.

Jeżeli chodzi o loty, my loty międzykontynentalne kupujemy zawsze minimum 2 miesiące przed podróżą, cały plan mieliśmy przygotowany długo przed podróżą. JRpass kupiliśmy na 7dni, zamawialiśmy go z Francji ponieważ wyszedł taniej niż ten z polski w dodatku dostaliśmy gratis kartę sim z nielimitowanym internetem. Noclegi mieliśmy w Tokio, Kioto, Osace i Fuji. W Tokio spaliśmy raz w kapsulowym(początek naszej podróży w dzielnicy asakusa, natomiast ostatnie dni w Tokio w normalnym już hotelu również w tej dzielnicy) Kioto, hotel oddalony o jakieś 15 min od Gion, w Osace mieliśmy super hotel w którym ze wszystkiego dobraliśmy nawet jedna dodatkowa noc tak Osaka nas zachwyciła. Najdroższy nocleg był pod fuji i to dla tego ze zwlekaliśmy z kupieniem noclegu właśnie w tamtych okolicach. Reszta miejsc były to jedno dniowe wycieczki z użyciem jrpassa. Za noclegi wyszło nam około 700/800 zł od osoby. Najdroższe z całego wyjzdu były loty oraz komunikacja(choć nadal ta komunikacja nie była jakoś strasznie droga jeżeli chodzi o poruszanie stricte po miastach) loty wyszły nas 1800 zł. Jedzenie nie jest drogie, jedząc rameny w kanajpach, które wygrywały nagrody za właśnie te Dania wydaliśmy np 24 zł. To prawda ze ludzie słabo mówią po angielsku ale w hotelach akurat z tym żadnego problemu nie było, a w restauracjach można dogadać się migowo . Ludzie bardzo pomocni, kierowcy autobusów pilnowali nas żebyśmy dobrze wysiadali #japonia #podroze #podrozujzwykopem #zdjecia #wygryw

Comments are closed.