Jako iż pochodzę i mieszkam w…

Jako iż pochodzę i mieszkam w…

Jako iż pochodzę i mieszkam w miejscowości która z niewiadomych mi powodów bardzo często jest wyśmiewana na tym portalu jako przykład kompletnego zadupia, postanowiłem spróbować trochę odczarować ten krzywdzący stereotyp.

PCIM bo tak się moja wioska nazywa, według stanu z 2006 roku posiada 5900 mieszkańców. Mamy dwa „supermarkety” średniej wielkości rozlokowane w centrum, aktualnie powstaje trzeci który wygląda na to że będzie sporo większy.

Z ważniejszych rzeczy znaleźć tu możecie klika restauracji, dwa domy weselne (jeden w budowie), stację benzynową, dwa markety/składy budowlane, urząd gminy, kościół, piekarnie, stadninę, schronisko i obserwatorium na „kudłaczach”, nieśmiertelne OSP, no i mój warsztat w którym zajmujemy się stolarką metalową 😉

Lokalna drużyna piłkarska ma relatywnie nowy stadion z bardzo dobrym jak na możliwości zapleczem PCIMIANKA PCIM, gramy aktualnie w 4 lidze.

Największą i chyba najbardziej znaną firmą jest BZOMEX, hurtownia spożywcza, jest jeszcze kilku innych większych pracodawców.

Nie wszyscy w Pcimiu są fanami pana Obajtka ale każdy kibicuje Kubicy #powrutcontent

Jeśli kiedykolwiek jechaliście od Krakowa do Zakopanego to koniecznym był przejazd przez Pcim.

Pozdrawiam i zapraszam 🙂

#podroze #niewiemjaktootagowac #polska

Comments are closed.