Cześć. To 32 dzień mojej…

Cześć. To 32 dzień mojej…

Cześć. To 32 dzień mojej samochodowej Podróży Dookoła Polski. Wszystko zbieram pod #pannoramixtrip Pijcie ze mną dwa kompoty. Jeden – kanał właśnie dzięki tym filmom przekroczył 25k. Drugi – podczas podróży spadło średnie spalanie w jarisce z 5,5 na starcie do… 5,2 teraz 🙂 mega się cieszę, bo to w sumie silnik 1.5 a to chyba nie jest oczywiste tak zbijać spalanie?

Na zdjęciu wnętrze zamku Drahim w Starym Drawsku. (Powiat drawski jest ostatnim powiatem w Polsce, gdzie… nigdy nie pojawił się przypadek Covid-19) Niezwykle ciekawie położonym zamku na przemysku pomiędzy jeziorami na szlaku solnym oraz dawnym szlaku krucjat na Prusów i Jaćwingów. Jego właścicielami nie był popularny raper z Mikołowa lecz Joannici. Dziś to skromne ruiny a właściwie mur a w środku… mydło i powidło. Ale w miarę z epoki. Gospoda, pomieszczenia gospodarcze, maszyny tortur i dość dużo drewnianej architektury imitującej średniowieczną, w tym rekonstrukcja hanzeatyckiej kamienicy. Oficjalnie w Starym Drawsku zjadłem najlepsze śniadanie w całym tripie… paradoksalnie za najmniejszą cenę. 12 zł. Mówię gospodyni:
– Pani ma to nawet za tanio za tyle rzeczy, inni dawali za 20,25
– Ale smakowało?
– Bardzo
– (z uśmieszkiem) To się Pan nie wtrącaj w cenę. Ja chcę by gościom smakowało i jedzenie i cena. Nie muszę na tym zarabiać

p.s. rozpoczynam zbieranie materiałów do odcinka 8 w podróży. Będzie o Joannitach, Templariuszach i… Rzeczpospolitej Ptasiej. A w niedzielę premiera odcinka 3 o Kurpiach. Pdzr!

#podroze #gdziekawostki

Comments are closed.